O nás

Naše rodinné vinařství vzniklo v roce 2003, kdy jsme se po dlouhém zvažování rozhodli, že budeme pokračovat v tradici svých otců a dědů. Najdete nás v malebné obci Dolní Bojanovice ležící v úrodné krajině jižní Moravy, ve vinorodém Dolnomoravském úvalu nedaleko města Hodonín.

Zde také vzniklo a působilo první vinařské družstvo v Českých zemích a Horních Uhrách ZÁDRUHA, jejichž Ryzlink rýnský byl proslulý a vozil se až na císařský dvůr do Vídně.

Ryzlink rýnský je taktéž dominantní odrůdou v našem vinařství, pěstujeme ho v nejlepších tratích v obcích Dolní Bojanovice a Josefov.

Mezi naše pěstované odrůdy patří: Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Tramín červený, Pálava, Rulandské bílé, Chardonnay, Frankovka, Merlot, Dornfelder a Cabernet Moravia.

Vinice jsou rozesety ve viničních tratích v okolí Dolních Bojanovic ( Zvolence, Staré hory, Přední hora) a také v sousední obci Josefov ( Kukvička).

Protože jsme si vědomi, že kvalita vína vzniká již ve vinici, dle potřeby úrodu redukujeme. Setkáte se u nás jak se svěžími víny, kde vyniká jejich ovocitost, tak s těžšími víny pomíchávanými na kalech- sur lie, která zrají v dubových i akátových sudech a taky v sudech barrique. Za tím vším stojí nejen spousta práce, ale především touha potěšit všechny milovníky slováckého vína.

Našim přáním je spokojený zákazník. Budeme rádi, když se jím stanete i Vy !

Záznamy nebyly nalezeny...